FB Pomoc právníka při odškodnění? Jak se nenapálit | Vindicia s.r.o.
Vypnout Preloader

Se společnostmi i jednotlivci, kteří začali podnikat v oboru získání odškodnění, se v poslední době doslova roztrhl pytel. To ale bohužel znamená i negativní důsledek – na své služby láká i celá řada těch, kterým se líbí představa výdělku, ovšem s kvalitou poskytnutých rad a opatření je to výrazně bídnější. Nezřídka pak dojde k tomu, že se lidé, kteří chtěli získat odškodnění po nehodě, dostanou do ještě větších problémů, vše se protáhne, zkomplikuje a jejich šance na kompenzaci se někdy dokonce zmenší.

Netýká se to jen právníků, ale dokonce i společností. Těm jsme se věnovali v jiném blogu.

Ale zpět k hlavnímu témat. Jak poznáte, že právník tvrdí ohledně odškodnění úplné nesmysly a vy byste měli rychle oslovit jiného odborníka?

Myslí si, že odškodnění platí viník nehody

První moment, kdy doporučujeme vzít okamžitě nohy na ramena, přichází, pokud si právník myslí, že odškodnění vyplácí přímo viník. To je široce rozšířený mýtus, stejně jako úplná lež o tom, že pracovní úrazy proplácí zaměstnavatel. Odborník si nemůže dovolit těmto mýtům uvěřit! „Už jsme se dokonce setkali s poškozenými, kterým jejich původní právník tvrdil, že když viník nehody po bouračce zemřel, ztratili na cokoliv nárok. To je absolutní nesmysl! Odškodnění platí pojišťovna, u které je každý řidič ze zákona pojištěn,“ vrtí hlavou Tomáš Beck, který se ve Vindicia zaměřuje právě na oblast odškodnění.

Už při první schůzce vám říká, na jakou částku máte nárok

Přišli jste na první konzultaci, máte maximálně základní přehled ohledně zranění a právník vám od stolu slibuje, že vám vysoudí dva miliony? Pozor, pravděpodobně zde nebude něco v pořádku. Dopady zranění jsou u každého člověka odlišné – jinak zasáhne komplikovaná zlomenina profesionálního fotbalistu a jinak pracovníka z kanceláře. Žádné podobné kalkulačky proto neexistují a je třeba zadat odborné posudky, které o dopadech zranění prozradí více.

V oboru působí chvíli

Jistě nebude těžké zjistit, jak dlouho daný člověk v oboru odškodnění působí. Zeptejte se ho, kolik případů už vyřešil a jakou má míru úspěšnosti. Vindicia v oboru pracuje několik let a naše úspěšnost přesahuje 90 %. Víme, jak velice důležité je mít v oboru skutečně dobrou zkušenost, kontakty, znát finty pojišťoven. Takové věci čerstvý absolvent, nebo někdo, kdo s oborem odškodnění začíná, nemá.

Radíme vám, ať si najdete skutečné odborníky, kteří se odškodňování pracovních úrazů i dopravních nehod věnují dlouhé roky a dokážou účinně poradit.


Sdílet článek s přáteli / kolegy: