FB Ověřte si, zda vaše firma pro odškodnění skutečně umí to, co slibuje | Vindicia s.r.o.
Vypnout Preloader

Jak už naznačil náš předchozí blog, v poslední době se vyrojila spousta společností i jednotlivců, kteří se na odškodnění po nehodách a pracovní úrazy snaží byznysově prosadit. Jenže jen málokdo z nich oboru skutečně rozumí, zná rizika, ví o tricích pojišťoven a je pro klienty skutečně schopen vymoci celou částku, na kterou má zákazník nárok. Minule jsme si pověděli něco o tom, jak rozpoznat špatného právníka, který rozhodně není expert.

„Často k nám chodí klienti, kteří už jsou vlastně nedůvěřiví a opatrní, protože se zklamali v předchozí oslovené firmě. Ta jim buď napovídala úplné nesmysly, nebo jim vymohla jen zlomek toho, na co měli poškození nárok. Když se pak ujmeme jeich případu, zjistíme, jak moc to konkurence celé zaspala, zkomplikovala a zkazila," konstatuje Tomáš Beck z Vindicia.

Vindicia tedy sestavila několik rad, které pomohou najít skutečně šikovnou a spolehlivou firmu na odškodnění.

1) Podívejte se, jak dlouho je firma na trhu

Odškodňování je specifický obor, k němuž jsou zapotřebí cenné zkušenosti. Pokud je firma na trhu půl roku, tak sice může mít sebelepší web, ale sotva se může znalostmi měřit se společnostmi, které už na trhu působí dlouhá léta, mají síť svých vlastních odborníků a znalců. Nenechte se tedy ošálit.

2) Zkontrolujte její účetní uzávěrku

U kompenzací se točí poměrně velké peníze. Koneckonců průměrné odškodnění vymožené za dopravní nehodu se u Vindicia vyšplhá na asi 930 tisíc korun, nezřídka jde o miliony. Úspěšné firmy si samozřejmě nechávají za své dobře odvedené služby zaplatit. Jedním z vodítek proto může být pohled na účetní uzávěrku. Firmy, které jsou úspěšné a svůj obor „umí“, aby měly mít přiznané vysoké výdělky. Nezřídka ale zjistíte, že společnost, která tvrdí, že je největší specialista a vymůže vám miliony, vykázala za poslední roky zisk v pouhých desítkách tisíc. Asi tedy zdaleka není tak úspěšná, jak tvrdí.

3) Nenechte se zlákat procenty z vymožené částky

Hodně firem se nechá zaplatit penězi z vymožené částky. Ale pozor, nezapomínejte, že zásadní je výše vymoženého odškodnění! 15 % může vypadat lákavě, jenže když vám firma vymůže jen 100 tisíc, skončíte výrazně hůře než u konkurence, která by si řekla o 25 % procent, nicméně vymohla by milion. I s tímto faktorem se setkáváme často.

4) Neplaťte nic dopředu!

Jedna z velkých pastí je požadavek na zaplacení poplatků dopředu, popřípadě požadavek na zaplacení znaleckého posudku. Radíme, abyste si vybrali ty firmy, které po vás dopředu nic nechtějí. KVALITNÍ posudky bývají velmi drahé a jedinec na ně dosáhne těžko. Proto se spolehněte na firmy, které vše obstarají a odměnu si berou až z vymožené částky. Nejlépe se závazkem, že pokud firma nic nevymůže, klient nic neplatí. Že to tak platí u Vindicia, není potřeba dodávat.

5) Opakují se stejná jména u více firem? Pozor na to

Když si budete dělat rešerše na různé firmy, často zjistíte, že se u jednatelů a zakladatelů opakují stejná jména. Jednu firmu zruší, druhou založí… Proč asi? ;)

Přejeme vám u výběru vašeho partnera pro odškodnění dobrou ruku. Rádi vám poradíme ;-) u nás za konzultace neplatíte.


Sdílet článek s přáteli / kolegy: