FB České řidičské hříchy: jízda na červenou ale může připravit o odškodnění | Vindicia s.r.o.
Vypnout Preloader

Ruku na srdce: dodržujete v autě vždy všechna pravidla?

Pokud ano, pak všechna čest. V průzkumu, který si společnost Vindicia zadala u agentury STEM/MARK, se totiž ukázalo, že se každý pátý dopouští poměrně vážných přestupků. To zahrnuje třeba jízdu na červenou, nepoužívání bezpečnostních pásů či dokonce řízení pod vlivem alkoholu!

"Nejde jen o to, že jde podobné chování nebezpečné a neohleduplné vůči ostatním účastníkům provozu. Pravidla je třeba dodržovat, přispívají k tomu, abychom se všichni vrátili domů v pořádku. Co je ale také důležité, je skutečnost, že pokud kvůli prohřešku zaviníte dopravní nehodu, nebo jí nepomůžete, bude to mít opravdu velký vliv na odškodnění," vysvětluje náš odborník na kompenzace Tomáš Beck.

Představme si třeba, že se rozhodnete nedodržovat předepsanou rychlost. Silnice je přece krásně rovná, v lese neohrozíte žádné chodce, tak proč byste měli z devadesátky zvolnit na předepsaných šedesát? Jenže v onom lese může být vyústění méně používané silničky, která vede k nějaké osadě či chalupám. A pokud chce řidič vjet z polňačky na hlavní, potřebuje na to dost času - právě proto je zde omezení, které mu ho má poskytnout. V našem modelovém případu tento člověk před křižovatkou zastaví, rozhlédne se, a protože nikdo nejede, pokračuje dál. Jenže v tu chvíli se přiřítí vaše auto a výsledkem je srážka. Na první pohled je příčina nehody jasná - šofér druhého vozidla vám nedal přednost a vy tak máte nárok na plné odškodnění po bouračce. Jenže vyšetřování prokáže, že jste nedodrželi rychlost a nehodě buď silně napomohli, nebo ji dokonce plně zavinili.


A v takovém případě vám může být částka, na kterou byste u nezaviněné nehody měli nárok, krácena, nebo o ni můžete přijít úplně. A co víc - jestliže šlo o opravdu velice, velice, velice vážné porušení pravidel (například opravdu riskantní předjíždění přes dvojitou plnou a ještě pod vlivem alkoholu), může nastat situace, kdy pojišťovna zaplatí odškodnění všem zraněným, ale následně začne celou částku vymáhat po vás! A jelikož se může v případě těžkých následků odškodnění po dopravní nehodě vyšplhat i na miliony, rozhodně by se jednalo o obrovskou finanční i psychickou zátěž.

Pamatujte na to a raději příště dejte nohu z plynu ;)


Další tipy pro odškodnění najdete na našem blogu :-)


Chcete bezplatnou radu? Kontaktujte nás!

Naši odborníci vám nezávazně poradí.

Vindicia

www.odskodnime.cz

Telefon: +420 605 921 823

Mail: info@odskodnime.cz


Sdílet článek s přáteli / kolegy: